Увійти

Зареєструватися


Вівторок, 23 січня 2018 08:45

Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг

22 січня в Яворівській центральній районній бібліотеці ім. Ю.Липи у Яворові, відбувся екскурс в історію «Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг» до 99 річниці Соборності України.

Про це повідомляє Відділ культури Яворівської РДА.

Ми живемо в незалежній і суверенній країні. Але шлях до нашої незалежності був дуже довгим і тернистим. Щороку 22 січня весь український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну Українську державу.

Сьогодні ми згадуємо 22 січня 1919 року коли було проголошено Акт злуки Української Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що було першим кроком до об’єднання українських земель. Саме тому ми відзначаємо 22 січня, як День Соборності України. Слово «соборність» включає в себе єдність і згуртованість. Завідувач обслуговуванням бібліотеки Лариса Ходєєва розповіла про урочисте проголошення «Акту Злуки».

Про історичні події тих часів змістовніше розповів історик Ярослав Хомечко. Присутні на заході та учні 9-го класу ЗОШ №3 ім. Т.Г.Шевченка під керівництвом вчителя історії Лідії Малець переглянули документальний фільм «Акт Злуки УНР та ЗУНР» та відео – кліпи у виконанні Тіни Кароль та Тараса Петриненка.

Начальник відділу культури і туризму Яворівської РДА Володимир Балух зазначив: «Майбутнє в руках молоді. Треба вірити, що прийде час, коли наше життя наповниться щастям, спокоєм, сподіваннями та радістю, працею і відпочинком – тим, що робить життя людським, щоб кожен із гордістю міг сказати «Я – громадянин України!». Від вас залежить, якою буде наша держава».

Розробили та підготовили виставку – експозицію «Соборність України: від ідеї до сьогодення» провідний бібліограф ЦБС Наталія Биба та художник Христина Тернова. За допомогою літератури, яка представлена на виставці, працівники бібліотеки хочуть поглибити знання молоді про історію виникнення свята Соборності України.

Прочитано 392 разів

Просмотр изображений в онлайн галерее Flickr:
http://www.yavir.net/novunu/kultura/item/1377-soborna-maty-ukraina-odna-na-vsikh-iak-oberih#sigProIdc862cbc391

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Reklama Baner