Увійти

ЗареєструватисяНеділя, 16 квітня 2017 12:51

Як сходить Благодатний вогонь

Цього року 15 квітня в Єрусалимі у храмі Гробу Господнього зійшов Благодатний вогонь. Для християн він є символом турботи Господа. Чекають сходження  Благодатного вогню щороку напередодні Великодня.

Благодатний Вогонь, або як його ще називають Святе Світло, – це назва вогню, який використовується у Великодній церемонії і символізує вихід з Гробу Світла істинного, тобто воскресіння Господа. Традиція існує з 4 століття, а перші писемні свідчення про неї з’явилися в 9 столітті.

Церемонія Святого Світла починається о 10:15 ранку за храмовим часом з вірменської процесії, що на чолі з вірменським православним патріархом Єрусалима. У Храмі Воскресіння Христового в Єрусалимі, більш відомого як Храм Гроба Господнього. До храму, вщерть заповненого паломниками з усього світу, прибувають церковні ієрархи. Вони проходять до невеличкої каплички – Кувуклії Гроба Господнього – місця Його безпосереднього поховання.

Перед тим, як впустити туди двох священиків – Єрусалимського патріарха і вірменського архімандрита, ізраїльські поліцейські ретельно перевіряють капличку на наявність джерел вогню. За традицією двері храму зачиняє Адіб. Він тут ключник. Нащадок родини, яка володіє цим ключем вже понад тисячу років та ставить воскову печатку – свідчення того, що всередині немає жодного джерела вогню. Ієрархи, перед тим як увійти у святая святих, переодягаються у просторі білі одежі без поясів. Пов’язане це з тим, що колись Свята Земля належала Османській імперії і турки не вірили у таке диво, підозрюючи, що саме там священнослужителі ховають сірники.

Тим часом молоді арабські християни, сидячи на плечах один у одного гучно підігрівають емоції у натовпі. За легендою, у той рік, коли арабській молоді заборонили бешкетувати у храмі, вогонь певний час не сходив. Тож тепер молодим арабам можна робити тут все що завгодно.

Існують перекази, за якими тріщина на одній з колон Храму Господнього пояснюється тим, що на неї зійшов Благодатний вогонь. Вірменська версія базується на свідченнях не пізніших 1635 року вірменського паломника зі Львова Сімеона Лехаци. За його свідченням колись до храму не впустили вбогих прочан, через те що вони не могли сплатити вхідну плату. Проте Вогонь зійшов спершу саме до жебраків, що стояли назовні й спалив верхівки мармурових колон по обидва боки дверей, після чого було видано указ і грамоту, що дозволяли безплатно входити до Храму жебракам, які заприсягнуть, що не мають грошей.

image001

Єрусалимський патріарх посилено зі сльозами молиться на Гробі Господнім, так само моляться і всі віряни. Через деякий час у Кувуклії з’являється світло, у храмі починають лунати дзвони. До вірян виходить патріарх і роздає Благодатний Вогонь. У кожного вірянина у руках 33 свічки, що дорівнює рокам земного життя Ісуса. Коли Вогонь сходить, то в перші кілька секунд не залишає опіків. Існує повір’я, що вогонь не просто благодатний, але й чудесний і надприродний. Після завершення церемонії сходження Благодатного Вогню його доставляють до всіх християнських країн, де святкується Великдень, зокрема і до України.


Пасхальний вогник на свічках українців – це теж часточка Благодатного Вогню з Гробу Господнього. Існує повір’я, що якщо станеться так, що Благодатний Вогонь не зійде, то це свідчитиме про вселенську катастрофу, близький кінець світу.

Прочитано 2116 разів

Медіа

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Reklama Baner