Увійти

ЗареєструватисяПонеділок, 13 березня 2017 00:32

Життя, як пісня, що не відзвенить!

У цей день 68 років тому народився видатний український композитор, поет, творець української поп-музики, Герой України - Володимир Михайлович Івасюк.

Який прожив всього 30 років та поплатився життям за любов до України 
Івасюк був не просто музикантом, він був патріотом України. Своїми піснями він відроджував любов українців до української культури та намагався протистояти пропагандистській ідеї одного великого "радянського народу". Ставши популярним у всьому Радянському Союзі, він завзято відмовлявся писати музику до російських текстів, говорячи, що він український композитор. Те, що молодий музикант був авторитетом для українців, знала і радянська влада, тому очікувала, що Володимир, як і інші, віддасть данину Москві, адже він, улюблений композитор України і міг, як ніхто інший, вплинути "ідеологічно" на думку українців. Однак Івасюк був безкомпромісним і нічого не написав для прославлення горезвісного "возз'єднання". Репресії стали необхідною умовою існування, головним методом утвердження та захисту тоталітарного режиму та реалізації завдань внутрішньої політики керівництва СРСР.

18 травня 1979 року тіло Володимира Івасюка було знайдене повішеним у Брюховицькому лісі під Львовом. Офіційна версія, в яку ніхто не вірить і яка дає багато підстав для сумнівів, - самогубство. Однак чимало фактів викликають сумніви і вказують на те, що молодий талановитий музикант пішов з життя не сам. 

Дружина поета Ростислава Братуня Неоніла розповіла, що в Івасюка було знівечене обличчя, без очей, поламані пальці й все тіло в синцях. Але, незважаючи на це, слідчі завзято відпрацьовували версію про "самоповєшаніє", відкидаючи в сторону всі інші. Івасюка намагалися також назвати божевільним і говорили про "творчу кризу". 

Відповідно до неофіційної версії, смерть Івасюка була вбивством, виконаним КДБ за наказом вищого керівництва СРСР. Архіви цієї справи, що зберігаються в Москві, дотепер ані родичам, ані працівникам музею Івасюка не відкривають, посилаючись на гриф "таємно". 

На похорон Володимира Івасюка прийшли більше десяти тисяч чоловік. Труну несли на руках до самого цвинтаря. Похорони композитора перетворилися на справжню демонстрацію. На могилі були гори квітів і вінків, які міліція викинула в цей же день, а наступного - люди принесли їх іще більше. І так тривало протягом місяця. Це було свого роду актом громадянської непокори. 

26 січня 2009 року Генеральна прокуратура України поновила давно закриту кримінальну справу про смерть Володимира Івасюка, але в листопаді 2012 року справу було закрито нібито через відсутність складу злочину. 12 червня 2014 року Генеральна прокуратура України знову поновила закриту кримінальну справу про смерть Володимира Івасюка. "Вбитий співробітниками КГБ", - заявив прокурор Львівщини Роман Федик в лютому 2015 року. 

У 2009 році, коли видатному українцю мало б виповнитися 60, він був удостоєний звання Героя України. 

«Ми, українці, з колиски стаємо націоналістами, якщо матері співають нам українські колискові. Тому нас перевиховують у концтаборах» 
(с) Володимир Івасюк 

Прочитано 3209 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Reklama Baner