Увійти

ЗареєструватисяСубота, 06 травня 2017 18:45

В Бунові відзначили день народження Юрія Липи

Сьогодні, 6 травня, в селі Бунів Яворівського району, відбулось Віче по вшануванню пам'яті патріота України, духовного провідника українського народу, лікаря УПА - Юрія Івановича Липи, з нагоди 117-ої річниці від дня народження письменника

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє Відділ культури та туризму Яворівської РДА

Урочисті заходи розпочались о 09:00 год. святковою літургією в церкві Святої Великомучениці Параскевії села Бунів. Після богослужіння піша хода відправилась до меморіального комплексу Ю. Липи в селі Бунів, де відбулося громадське Віче та пам’ятна панахида, до якої вже приєднались керівництво району.

З вітальним словом до присутніх звернулася керівник апарату Яворівської РДА Зоряна Мірило. До промови також долучились: директор місцевої школи Юрій Больбан, керівник відділу культури і туризму Яворівської РДА Володимир Балух, сільський голова Степан Мандат, президент фонду призначення імені Юрія Липи Галина Шипка, шкільна молодь та інші поважні гості, які прибули для вшанування пам’ять патріота України. Також пролунали українські пісні у виконанні місцевого хору.

У ці травневі дні до цього пам’ятника щороку приходять представники місцевого духовенства, жителі довколишніх сіл, інтелігенція, аби вшанувати цього великого українця, який останні роки свого життя провів на Яворівщині. Тут він працював лікарем, писав свої твори, тут він загинув від рук енкаведистів.

Присутні поклали квіти до могили діяча. Опісля представники влади відвідали село Іваники, у якому свого часу проживав Юрій Липа і де йому встановлено єдиний в Україні пам’ятник.

Довідка:
Юрій Іванович Липа (народився 5 травня 1900 року в м. Одеса – замордований 20 серпня 1944 р. у селі Шутова Яворівського району Львівської області) – громадський діяч, письменник, поет, публіцист, лікар, автор української геополітичної концепції, один з визначних ідеологів українського націоналізму.

Після переїзду влітку 1943 до Яворова (тепер Львівська область) він став одним з активних учасників українського руху Опору. Працюючи як лікар, Юрій Липа організував підпільні курси з підготовки медичних кадрів для Української Повстанської Армії, готував тексти листівок і відозв до населення і німецьких солдат. Постать Юрія Липи була настільки значущою, що 1943 р. його діяльність помітили у вищому державному проводі фашистської Німеччини. За наказом Гітлера Ю.Липу було перепроваджено до Берліна, тому що, на думку правителів Німеччини, він був найбільшим українським ідеологом-державником. Йому запропонували очолити маріонетковий уряд України. Однак Юрій відкинув цю пропозицію.

Прочитано 3166 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Reklama Baner