Увійти

ЗареєструватисяНеділя, 21 травня 2017 08:40

Новий туристичний маршрут на Яворівщині - "Шлях Завадівський"

17 травня, за підтримки Львівської ОДА, голова ГО “Жіночий вибір України” - Ганна Середа, організувала презентацію нового історично - туристичного маршруту "Шлях Завадівський"

Про це повідомляє Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

На даній презентації було представлено церкву Різдва Пресвятої Богородиці, до якої в 1850 році, після закінчення Перемишльської семінарії та висвячення на священика, приїхав до с. Завадова на першу свою парафію О. М. Вербицький.

Історія занотувала список добрих справ, які зробив о. Вербицький за короткий час служіння на парафії. Підготував основу для приходської школи, залучив до церковного служіння парафіян, зорганізував хор церковного піснеспіву.

Традиція передавалась через покоління і сьогодні завадівський церковний хор продовжує виконувати твори на музику о.Вербицького. Із часу проголошення Незалежності до сьогодення завадівчани коштом громади відреставрували: християнські святині – церкву Різдва Пресвятої Богородиці (1812), капличку Христа – Чоловіколюбця (1923), для вшанування Матері людства побудували каплицю Матері Божої, облаштували Ярумусову гору та встановили на ній фігуру Ісуса Христа на честь 2000-ліття від Його народження, спорудили символічну могилу Нескореним, біля якої вшановують Героїв.

У сільській бібліотеці створено Центр освіти дорослих, у якому проходять навчання з громадської освіти, розвитку зеленого туризму, майстер класи. Також громада планує будувати музей о. М. Вербицького. Для цього було виділено ділянку під будівництво, розроблено проект будівлі, на подвір’ї майбутнього музею облаштована Вічева площа.

Для туризму і рекреації околиці села мають великий потенціал: ліс, річку, Завадівське водосховище, санаторій “Немирів” (3 км ходьби через сосновий ліс) та оселі для зеленого туризму.

Прочитано 1112 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Reklama Baner