Увійти

ЗареєструватисяСубота, 19 серпня 2017 15:04

Фестиваль "Медовий Спас" у Яворові

19 серпня, в місті Яворові відбувся фестиваль «Медовий Спас - Яворівські смаколики» за участі яворівських пасічників, а також їхніх колеги з інших куточків Львівської області.

Про це повідомляють кореспонденти Yavir.net

Фестиваль проводили на літньому майданчику РНД «Сокіл». Бджолярі Яворівщини представили широкий вибір цього цілющого смачного продукту.

Розпочався фестиваль «Медовий спас» з освячення нектару настоятелем місцевого Храму Св. Юрія о.Володимиром Гавриленком.

В урочистостях з нагоди святкувань «Медового Спаса» взяли участь керівництво Яворівської РДА та Яворівської райради, мерії та мешканці району.

На Медовому спасі проводилися майстер-класи з виготовлення різних смаколиків та ласощів з меду, де усі бажаючі зможуть покуштувати різноманітні медові продукти.
Окрім того, під час проведення виставки-ярмарку пасічники проводили лекції про цілющі властивості меду, його застосування в кулінарії, медицині та інших сферах.

Під час святкування було представлено не лише мед різних сортів, але й продукцію бджільництва, які можна придбати за помірними цінами. Пасічники допомагали обрати потрібний сорт меду, властивості якого будуть корисні людині в залежності від стану її здоров’я.

Під час фестивалю на літній сцені звучали українські пісні у виконанні молодих виконавців. Також проводили різноманітні забави та конкурси.

Там же на літньому майданчику відбувся ІІ етнофестиваль Яворівської забавки. Мета фестивалю «Яворівська забавка» – відродження, збереження й розвиток українських народних традицій з виготовлення забавок, формування зацікавленості до «Яворівської забавки», популяризація традиційних народних ігор, які є найкращими зразками народної творчості та залучення широкого кола населення до вивчення фольклору.

Довідка.
Яворівська забавка (саме забавка, а не іграшка, оскільки походить від забавляти, бавити, заспокоювати) — іграшки, що майструються в основному з осики (здавна вважається, що вона має властивість відганяти усе лихе) та прикрашаються традиційним яворівським розписом — «вербівкою». Всі малюнки, а це квіти і листочки, виконуються у вигляді вербових гілок. Мистецтво створення забавки передаються з покоління в покоління в родині Станьків дотепер.

Для розпису ще на зорі Яворівської забавки використовувалося три кольори: зелений (що символізує траву та листя), червоний (плоди та ягоди), синій (небо та воду), а на початку 20 століття почав використовуватися четвертий колір — жовтий (сонце).

Яворівські забавки не шкодять здоров'ю дітей. А все завдяки тому, що ці забавки зроблені з виключно з деревини, а розписуються лише безпечними акриловими фарбами, що замінили рослинні барвники

У місті Яворові кустарне виробництво дерев’яних забавок започатковане в ХVІІІ ст. і найбільшого піднесення досягло у середині ХІХ ст.

Ці забавки прикрашають традиційним яворівським розписом, для якого ще на зорі Яворівської забавки використовувалося три кольори: зелений (символізує траву та листя), червоний (плоди та ягоди), синій (небо та воду), а на початку ХХ ст. почав використовуватися четвертий колір – жовтий (сонце).

Яворівська забавка достойно представляє мистецтво не тільки Яворівщини, Львівщини, але й України – в цілому у світі, і стала важливою складовою національної культури українського народу.

Більше фото з фестивалю можна переглянути тут.

Прочитано 2421 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Reklama Baner