Увійти

ЗареєструватисяВівторок, 22 травня 2018 08:05

Конкурс майстерності «Різьбяр по дереву і бересту»

В Художньому професійно-технічному училищі ім. Й.П.Станька відбувся черговий ІХ конкурс фахової майстерності з професії «Різьбяр по дереву і бересту».

Про це повідомляє Художнє училище.

Цьогоріч у конкурсі брали участь 17 учасників із 7 навчальних закладів, представляючи 4 західні області України – Івано-Франківську, Волинську, Чернівецьку та Львівську.
Відкрив конкурс директор училища Василь Гевало. Від влади слово мали заступник голови Яворівської районної ради Володимир Мацелюх та селищний голова Іван Семеряк. На плідну працю учасників поблагословив настоятель Храму рівноапостольного князя Володимира селища Івано-Франкове отець Назарій Дадак.

Виконуючи творчу роботу у техніці трьохгранно-виїмчастої різьби, відповідно до умов конкурсу, учні проявили свої творчість, майстерність, креативність. Саме ці якості є першочерговими при оцінюванні робіт і визначенні переможців конкурсу. Компетентне журі очолив Святослав Мартинюк, заслужений діяч мистецтв України, завідувач кафедри художнього дерева Львівської національної академії мистецтв.

До складу журі також увійшли: методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області Валентина Гузюк, випускник І випуску ХПТУ №14 (1949р.) Ярема Станько, різьбяр, член яворівського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Олексій Зварич та директор ТзОВ «ЮрВіт» Віталій Гугусь.

Для юного покоління учнів-різьбярів даний конкурс є можливістю спробувати свої вміння в умовах здорової конкуренції та в перспективі бути поміченими і запрошеними до праці на профільні виробництва. В рамках співпраці із підприємцями, переможці конкурсу були нагороджені цінними подарунками від багаторічних партнерів училища - ПП «Ющишин», ТзОВ «Брама», меблева фабрика «ЮрВіт», ПП «Владар», ТзОВ «Гольф та кантрі Клуб», ТзОВ «Сяйво», меблева фірма «Седан» та інші.

Конкурс тривав впродовж двох днів. За цей час учні виконали поставлене завдання і журі визначило переможців. Ними стали:
1. Ільків Богдан, Художнє професійно-технічне училище ім. Й.П.Станька, смт Івано-Франкове;
2. Цюрак Тарас, Училище прикладного декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв, м.Косів;
3. Табен Ростислав, Художнє професійно-технічне училище ім. Й.П.Станька, смт Івано-Франкове;
4. Прийма Надія, Художнє професійно-технічне училище ім. Й.П.Станька, смт Івано-Франкове;
5. Криволапов Олександр, Художнє професійно-технічне училище ім. Й.П.Станька, смт Івано-Франкове;
6. Ілюк Віталій, Училище прикладного декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв, м.Косів.

У 2018 році в Художньому училищі вшановують 125-ту річницю від дня народження основоположника яворівської різьби Й.П.Станька, іменем якого названо навчальний заклад, а також вищезгаданий конкурс фахової майстерності. Аматорський колектив училища у короткому виступі відобразили основні віхи життя Йосипа Станька. А музичні вітання, у виконанні учениць ІІ курсу Зоряни і Мар’яни Тромсів та Костельної Наталії, під керівництвом Володимира Титуси, створювали гарний настрій.

Щороку для учасників конкурсу влаштовують пізнавальну мандрівку теренами Яворівщини. Тож, гостей запросили відвідати новостворений ведмежий притулок «Four paws», а ще майстри, що супроводжували учасників, оглянули виробничі потужності місцевих виробників меблів.

Завдання навчального закладу полягає в підготовці фахових робітників, талановитих ремісників, майстрів своєї справи. Освітня політика профтехосвіти виконує суспільне призначення – скеровує молоду людину-патріота на життєву дорогу, формує вільного громадянина незалежної України. А конкурс фахової майстерності - це крок у майбутнє.

Прочитано 2211 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Reklama Baner