Увійти

ЗареєструватисяП'ятниця, 14 лютого 2020 12:45

Остання «лебедина пісня» директора Новояворівського ліцею

Педагогічний колектив НЯ ліцею показав на вихід директору Бабію

Про це повідомляють кореспонденти Yavir.net

Цього тижня, 11 лютого в Новояворівському НВК ліцей планували провести збори трудового колектив.

Проте, як заявила головуюча тих зборів – Ніна Громик, це був балаган трудового колективу. Як вияснилось в ході обговорення ініціатором цих зборів був сам директор Новояворівського ліцею – Григорій Бабій, який вже на той момент отримав наказ про своє звільнення відповідно до своєї заяви за згодою сторін. Про що присутніх проінформував керівник відділу освіти Яворівської РДА – Володимир Байда. А організатором цих зборів та головуючою виступила вчитель ліцею – Ніна Громик, яка не хотіла щоб на зборах були присутні батьки учнів ліцею, ЗМІ та представники громадськості.

Частина присутніх вчителів виступила проти проведення таких зборів, оскільки для цього не було юридичних підстав. Зокрема досі немає статуту трудового колективу НЯ ліцею, положення про загальні збори трудового колективу, книги реєстрації протоколів загальних зборів та ряду інших важливих документів. Окрім того в колективі ніхто не узгоджував порядку денного та питань, які мали бути предметом розгляду на зборах. До речі порядок денний не обговорювався та не затверджувався навіть на цих фейкових зборах.

Найбільшою несподіванкою стало те, що не було навіть кворуму на цих так званих зборах. Тобто лише 27 членів колективу проголосували ЗА проведення таких зборів. Загальна кількість трудового колективу становить 68 осіб, з яких педагогічних працівників 55, техперсоналу 13.

Утім після бурхливого обговорення та маси критики в бік директора Бабія щодо його діяльності, та проведеного таємного голосування, лише 30 членів колективу висловили свою підтримку директору ліцею. Варто зазначити, що тенденція підтримки директора пішла на спад, оскільки під час проведення останнього річного звіту Григорія Бабія, який було проведено у вересні 2018, задовільну оцінку висловили 38 осіб присутніх на тому звіті.

Однак вже наступного дня після невдалого проведення зборів трудового колективу, Григорій Бабій самовільно, без жодних доган чи скарг, звільнив двох заступників директора ліцею: Мар’яну Шевчик та Наталію Шипку, які виступали проти Бабія, що і стало підставою для звільнення з формулюванням: «За наклеп на директора ліцею». І відразу ж Бабій призначив двох нових заступників Галину Демус та Марію Кузьо, молодих вчителів, які ще ні разу не були атестовані, а будуть перевіряти роботу вчителів вищої категорії.

Також після проведення цього балагану під назвою збори трудового колективу, Григорій Бабій написав заяву до відділу освіти, про відкликання своєї заяви про звільнення за згодою сторін. Про те наказ начальника відділу освіти Яворівської РДА, про звільнення директора Новояворівського НВК ліцей з 14 лютого 2020 року за угодою сторін, ніхто не змінював та не відміняв.

Зазначимо, що напередодні 5 лютого 2020 року, до голови Яворівської райдержадміністрації – Андрія Шумського, на особистому прийомі звернувся із депутатським зверненням депутат Львівської обласної ради – Михайло Ковалик. Депутат стверджував, що Григорій Бабій є досвідчений педагог, філософ та чудова і чуйна людина, якого поважає весь трудовий колектив та місцеві мешканці, а начальних відділу освіти Яворівської РДА безпідставно його звільняє та виносить догани. Такі дії начальника відділу освіти, засловами обласного депутата, привели до інвалідності директора Новояворівського ліцею. Ковалик просив голову РДА негайно призупини дію наказу начальника відділу освіти про звільнення Бабія. Такі звернення Михайла Ковалика ще більше понизили і без того не високі рейтинги депутата Львівської обласної ради.

Нагадаємо, що у жовтні 2019 року, більшість депутатів Новояворівської міської ради звернулись до Яворівської районної ради із зверненням про звільнення директора НЯ ліцею та проведенням прозорого конкурсу. Як результат 25 жовтня 2019 року Яворівська районна рада, яка є засновником Новояворівського ліцею, визнала роботу директора – Григорія Бабія, незадовільною та рекомендували відділу освіти звільнити Бабія із займаної посади.

До слова варто зазначити, що 25 вересня 2019 року, Яворівський районний суд визнав винуватим Григорія Бабія у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого статтею 171 Кримінального кодексу України, а саме умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. Та визначив покарання у вигляді обмеження волі на строк 1 рік та 6 місяців. На сьогоднішній день справа перебуває у Львівському апеляційному суді.

Також Яворівський районний суд 10 жовтня 2019 року визнав незаконним та скасував наказ виданий директором Новояворівського ліцею про звільнення заступника директора Мар’яну Шевчик та поновив її на посаді, а також суд зобов’язав стягнути з Новояворівського ліцею заробітну плату за час вимушеного прогулу. Це рішення іменем України, набрало законної сили.

Прочитано 4371 разів

Медіа

1

  • Коментувати Правда Неділя, 16 лютого 2020 15:25 Автор Правда

    Ця подія повинна була відбутись вже давно

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Reklama Baner