Увійти

ЗареєструватисяПонеділок, 22 травня 2017 23:52

На Яворівщині провели обласний семінар директорів опорних шкіл Львівщини

19 травня, у Івано–Франківській ЗОШ І–ІІІ ступенів ім. Івана Франка Яворівської районної ради, пройшов обласний семінар директорів опорних шкіл «Опорна школа. Виклики та загрози. Директор як лідер змін».

Про це повідомляє Янівська школа.

Семінар був сфокусованим на особистості директора школи, а також освітньому просторі опорної школи, зацікавлених сторонах та складнощах взаємодії з ними; освітній цінності опорної школи для громади, інфраструктурі і мотивації різних гравців для розширення освітнього простору.

В ході семінару з директорами шкіл спілкувалися Любомира Мандзій - директор департаменту освіти і науки Львівської області, Стасюк Генадій Євстахович - заступник директора КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», Дуда Орися Дмитрівна – доцент кафедри освітньої політики КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», Сислюк Ірина Петрівна – викладач кафедри освітньої політики КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», Масюк Ірина Петрівна – заступник голови Яворівської РДА, Дорош Михайло Петрович – начальник відділу освіти Яворівської РДА, Фірчук Ольга Миколаївна – завідувач методичного кабінету відділу освіти Яворівської РДА, Громовий Віктор Володимирович – український педагог-практик, освітній експерт, публіцист, шеф-редактор порталу "Освітня політика", Карпа Іван Петрович – заступник голови Яворівської районної ради, Вовк Наталія Василівна – голова Ради школи, Семеряк Іван Іванович – голова Івано–Франківської селищної ради.

Ключовими питанням для обговорення під час фасилітаційної сесії стали наступні:

Фокус моделювання:
«Директор – генератор та головний агент змін»
Павло Хобзей, заступник міністра освіти і науки України
Змоделюйте особистість директора опорної школи в контексті вимог сучасного суспільства.
Фокус моделювання:
«Українська школа буде успішною, якщо до неї прийде успішний учитель»
Лілія Гриневич, міністр освіти і науки України
Змоделюйте особистість вчителя опорної школи в контексті вимог сучасного суспільства

Фокус моделювання:
«Створюючи Hub School, маємо пам’ятати про Концепцію привабливості опорної школи. Говоримо про матеріально – технічну привабливість закладу…»
Роман Шиян, директор ЛОІППО
Створіть модель опорної школи в площині матеріально – технічного забезпечення.
Хто відповідальний за втілення у життя Концепції привабливості опорної школи???

Фокус моделювання:
«Новий зміст освіти заснований на формуванні компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві.»
Концептуальні засади реформування середньої освіти «Нова українська школа»
Змоделюйте місію опорної школи для успішної реалізації нового змісту освіти

Фокус моделювання:
«Зміни  даються важко, адже у здобутті чогось кращого завжди є ризики втрат. Однак зміни – невідворотні, неминучі! Цього вимагає саме життя, про це нам нагадують діти…»
Оксана МАЛЬЦЕВА, директор Жидачівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2
Виклики та загрози створення і функціонування опорної школи.
Як запустити механізм безболісно?!  

Під час семінару директори шкіл мали змогу поспілкуватися між собою, поділитися досвідом, поговорити про наболіле. Адже час реформ – небезпечний та складний час. Однак усі присутні готові до змін і вірять у їх ефективність.

«Ми відкриті до змін і готові їх впроваджувати у школі, поширювати свої практики і формувати коло однодумців, які хочуть привносити зміни в українську систему освіти вже сьогодні» .

Адміністрація Івано – Франківської ЗОШ виносить подяку учительському колективу за активну та результативну працю, за готовність працювати у новому форматі, що дає змогу презентувати школу та Яворівщину на обласному рівні. "Віримо, що «найкращі освітянські пригоди» у нас ще попереду!"

«Все залежить від конкретного вчителя, а найбільше – від директорів. Які пріоритети вони для себе вибирають, які цінності сповідують? Чи свобідні вони самі перед собою? Які цілі перед собою ставлять – догоджати недолугій системі,
чи чесно і відповідально виконувати ту місію, яка визначена для них Богом. Хто не навчається постійно, не має права навчати інших» - Оксана Клепуц, директор НВК «СЗШ – ліцей» с.Козьови при Львівському національному університеті імені Івана Франка

 

Прочитано 2205 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Reklama Baner