Увійти

ЗареєструватисяВівторок, 11 липня 2017 16:19

Яворівщина прийняла участь в Святі української молоді із Митрополитом Андреєм Шептицьким

Днями в Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся ІV тур Свята української молоді із Митрополитом Андреєм Шептицьким, на яке були запрошені  учні та педагоги Яворівщини.

Про це повідомляє Яворівська РДА

У складі нашої делегації були – Іван Карпа, заступник голови Яворівської районної ради, Михайло Дорош, начальник відділу освіти Яворівської РДА, Марія Пономарьова, методист відділу освіти, Олексій Пиріг, учень 10 класу Івано – Франківської ЗОШ І – ІІІ ступенів імені Івана Франка  та учитель основ християнської етики Марія Юзишин, Роксолана Ясниська, учениця 10 класу Бірківського НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів – ДНЗ» імені Тараса Шевченка й учитель історії Наталія Андрусів, Юлія Шевчик, учениця 10 класу Прилбицької ЗОШ І – ІІІ ступенів імені Митрополита Андрея Шептицького і й учитель історії Микола Буньо, Ірина Куліковська, учениця 8 класу Любинської ЗОШ І – ІІІ ступенів та учитель основ християнської етики Віра Гринчак, Наталія Фітель, учениця 8 класу Нагачівської ЗОШ І – ІІІ ступенів та учитель української мови та літератури Ірина Фульмес, Анастасія Пиріх, учениця 8 класу Шклівської ЗОШ І – ІІІ ступенів та учитель основ християнської етики Богдана Никиль, Олена Горбань, учениця 8 класу Старицької ЗОШ І – ІІІ ступенів та учитель основ християнської етики Ольга Вус.

Свято розпочалося молитвою у крипті, де похований праведний Андрей, потім - молебнем у соборі святого Юра. Далі ми перейшли у НУ «Львівська політехніка», у якому тривала науково-практична конференція «Андрей Шептицький – це Україна: будівничий, князь, лідер», та була розгорнута виставка творчих робіт «Таланти Твої, Русь-Україно», а також проходив фестиваль української пісні «Голос Руси – України» (хори, ансамблі, солісти). Від земляків Митрополита Андрея Шептицького, від Яворівщини і його рідних рідних Прилбич, вітала учасників Свята наша Юлія Шевчик (переможець минулорічних турів). У своєму виступі старшокласниця підкреслила, що коли ми говоримо про велику людину, а Митрополит Андрей належить до таких, то дуже важливо знати місце, де  народилася, землю, на якій зробила свої перші кроки, і  середовище, у якому вона зростала. І саме атмосфера Прилбич мала великий вплив на формування свідомості майбутнього Князя Церкви і еволюцію його поглядів.

На розсуд членів журі - відомих громадських, наукових та політичних діячів України -  було винесено 61 доповідь. Робота тривала у восьми  секціях. Слід відзначити високий рівень підготовки тих, хто виступали, що іноді було дуже складно визначити переможця. Високоповажне журі визначило 8 переможців, відрадно зазначити, що серед них Юлія Шевчик (Прилбицька ЗОШ І – ІІІ ступенів імені Митрополита Андрея Шептицького) та Роксолана Ясниська (Бірківський НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів – ДНЗ» імені Тараса Шевченка).

За сприяння в організації та проведенні Свята української  молоді «Андрей Шептицький - це Україна:  будівничий, князь, лідер!» подяку від Громадської ради «Святий Юр», Центру національного виховання імені Андрея Шептицького, Всеукраїнської громадської організації «Союз Українок»  отримали І. Карпа, М. Дорош та М. Пономарьова.

Усе це вселяє надію, що наша українська хата, про яку так мріяв і задля якої жив і працював Митрополит Андрей, Україна з християнським і демократичним обличчям, має перспективу в найближчому майбутньому.

Прочитано 1187 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Reklama Baner