Увійти

ЗареєструватисяП'ятниця, 09 серпня 2019 12:43

ЦВК оголосила результати позачергових виборів до Верховної ради України

Відтак комісія оприлюднила результати виборів по одномандатному виборчому окрузі №122

Про це повідомляє газета Голос України

На Яворівщині та Жовківщині з невеликою перевагою переміг міський голова Яворова – Павло Бакунець, за нього проголосувало 13 438 виборців (14,84 %). Це найменший результат в процентному відношенні голосів на окрузі за кандидата в народні депутати по всій Україні. Такий результат пов'язаний з тим, що на окрузі балотувалось одразу 20 кандидатів і фаворитів виборчих перегонів виявилось декілька. Всього до списку виборців було включено 177 828 виборців, з яких проголосувало 92 397, а це майже 52% виборців.

На сайті Центральної виборчої комісії опубліковані результати усього 122 виборчого округу, але ми хочемо звернути вашу увагу на те, як проголосував окремо Яворівський район.

На Яворівщині голосуючого населення майже 97 000, явка виборців склала майже 51 %. Найактивніші виборці були в селах Жорниска, Липовець та Іваники - близько 75%. Найменша явка зафіксована в Черчику, Середкевичах та Чолгинях - близько 40%.

По загальнодержавному виборчому округу Яворівщина підтримала партію Президента України - «Слуга народу», за неї проголосувало майже 25% виборців (12 300). Друга за рейтингом партія Святослава Вакарчука - «Голос», її підтримали майже 23% тих хто прийшов на вибори (11 258). Третю сходинку симпатії виборців посіла партія екс-президента Порошенка - «Європейська солідарність», за неї віддали свій голос 17,5% виборців (8 617). Ну і замикає прохідний п’ятивідсотковий бар’єр партія Тимошенко – «Батьківщина», з результатом 9,3% голосів (4 606). Решта партій набрали мене 5% голосів.

До речі, на Яворівщині є такі, що підтримують ідеї дружби з країною агресором - Росією та федералізації України. Саме таку ідеологію сповідує партія "Опозиційна платформа за життя", яку очолює Віктор Медведчук. Майже один відсоток виборців підтримують таку ідеологію, найбільше таких прихильників у Яворові, Новояворівську та Старичах, здебільшого це військові.

Серед мажоритарників голоси розділились таким чином. Лідером передвиборчих перегонів на Яворівщині став міський голова Яворова - Павло Бакунець, за якого проголосувало 26% мешканців Яворівського району (12 761). Другим за рейтингом став голова бюджетної комісії Яворівської районної ради – Віталій Андрейко, його підтримали трохи більше 16% виборців (7 919). Наступне місце в рейтингу отримав голова Яворівської райдержадміністрації – Ігор Самардак, 9,6% голосів (4 694). Далі серед прихильників виборців ідуть підприємець - Андрій Шумський та керівник Яворівської податкової - Петро Шот, з результатом 8% та 7,7% відповідно (3 907 та 3 781). Ну і замикає прохідний бар’єр на Яворівщині, керівник Львівського автобусного парку - Андрій Дума, його підтримали 5,8% виборців (2 870). Решта 14 кандидатів в народні депутати набрали менше 5% голосів.

Варто згадати про аутсайдерів цих перегонів, а саме про рейтинги постійних «ходаків» на вибори, результати яких більше як в два рази погіршились. Так для прикладу депутат Новояворівської міської ради - Володимир Пекар, який вже вдруге поспіль хоче стати народним депутатом, втратив свою підтримку порівняно з минулими виборами. За нього проголосували лише 1 560 мешканців Яворівщини, минулих виборів у 2014 році він набрав 4 800 голосів. Така сама ситуація у депутата Львівської обласної ради – Михайла Ковалика, лише 1 530 виборців, які його підтримали.

З даної статистики результатів позачергових виборів варто вкотре згадати прислів’я: «Де два українці - там три гетьмани».

Ці вибори на Яворівщина, та й зрештою на окрузі в цілому, можна охарактеризувати «грою в шахи», а передвиборчі штаби: Андрейка, Демчини, Думи і Самардака, програли виборчу кампанію стратегічно, тому що не змогли домовитись.

Варто було Ігорю Самардаку підтримати Романа Демчину, оскільки вони однопартійці БПП, і перемога була б гарантована. Автентична ситуація у Віталія Андрейка і його партійного соратника Володимира Пекаря.

Також можна говорити про територіальну приналежність кандидатів вже поза політичними партіями. Зокрема двох депутатів Львівської обласної ради від Жовківщини Романа Демчину та Андрія Думу, які отримали по 10,5% підтримки виборців кожен. Та мешканців Новояворівська: Віталія Андрейка, Володимира Пекаря та Сергія Ушарука, а також мешканця смт. Шкло - Петра Шота, оскільки це селище в притик розташоване до Новояворівська. Ці кандитати на чотирьох набрали майже 24% голосів. Втім всі вони не змогли між собою домовитись та об’єднатись заради спільної мети. Зате зробили собі офіційний екзит-пол за 42 тис. грн.

Самі вибори пройшли чесно та без фальсифікцій, жодної скарги під час підрахунку голосів ненадходило. Про те були зафіксовані неодноразові підкупи виборців під час виборчої кампанії та активно використовувався адміністративний ресурс кндидатами, які займають державні посади.

Прочитано 7745 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Reklama Baner