Увійти

ЗареєструватисяЧетвер, 10 серпня 2017 15:48

Яворівщина висловила незгоду з позбавленням Міхеіла Саакашвілі українського громадянства

Сьогодні, 10 серпня Яворівська районна рада прийняла зверненя до Президента.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє Юрій Кенцало.

Яворівська районна організація парті ВОЛЯ - Рух Нових Сил, разом з керівником фракції УКРОП в районній раді - Сергієм Дяківим, розробили звернення до Президента України Петра Порошенка, щодо позбавлення Міхеіла Саакашвілі громадянства України, а депутати Яворівської районної ради абсолютною більшістю підтримали дане звернення.

24 депутати із 27-ти присутніх підтримали дане звернення. Всього до ради обрано 37 депутатів. Варто зазначити, що навіть 5 депутатів від фракції БПП "Солідарність" також голосували ЗА дане звернення.

Ми, депутати Яворівської районної ради Львівської області із стурбованістю та нерозумінням сприйняли Указ Президента України від 26 липня 2017 року № 196/2017 щодо позбавлення Міхеіла Саакашвілі громадянства України.

Дане рішення Президента України спричинило справжнє збурення громадянського суспільства, в тому числі і на Яворівщині, через невпевненість людей у можливості захисту своїх фундаментальних конституційних прав. Адже якщо так легко можна позбавити громадянства екс-президента Грузії та колишнього очільника найбільшої області в Україні, то про захист прав пересічних українців у містах та селах можна, взагалі, забути.

Юридичні аргументи позбавлення громадянства М. Саакашвілі, на які посилається Міграційна Служба України та Комісія з питань громадянства, на нашу думку, є просто сміхотворними і ставлять під величезний сумнів професіоналізм їх працівників, які спочатку були добре обізнані про політично вмотивовані рішення правоохоронних органів Грузії відносно М. Саакашвілі, а потім впродовж кількох років «виявляли обман» та зясовували наявність у заяві даного громадянина «неправдивих відомостей та фальшивих документів».

Вважаємо, що дане рішення є політично вмотивованим та вбачаємо в ньому ознаки політичних переслідувань. На наше переконання, воно було прийняте з єдиною метою - усунути М.Саакашвілі від політичного життя в державі. Незважаючи на задеклароване прагнення до пріоритету Європейських цінностей в державі, усунення політичного опонента відбулось в «кращих» радянських традиціях дисидентства, а причини позбавлення його громадянства є суто формальними зачіпками, спрямованими, на наш погляд, на досягнення політично вмотивованого рішення, прийнятого з порушенням Конституції України та міжнародного законодавства.

Зважаючи на вищевказане, ми, депутати Яворівської районної ради висловлюємо свою незгоду з позбавленням Міхеіла Саакашвілі українського громадянства та закликаємо державні інститути вжити заходів щодо скасування цього упередженого та політично заангажованого рішення - йдеться у зверненні депутатів Яворівської районної ради до Президента України.

Прочитано 2098 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Reklama Baner