Увійти

ЗареєструватисяНеділя, 13 серпня 2017 18:27

Краковецька селищна рада збільшила премію депутатам до 400 грн.

9 серпня, на сесії Краковецької селищної ради депутати прийняли рішення про премію у розмірі 400 грн. за депутатську діяльнсть.

Про це повідомляє Громадський Контроль Яворівщини.

За таке рішення проголосували 8 з 10-ти присутніх депутатів Краковецької селищної ради. Дане рішення передбачає виплату (відшкодування) депутатам селищної ради по 400 грн., за їхню депутатську діяльність після кожної сесії. Однак незрозуміло чи будуть отримувати кошти депутати, які прогулюють сесії та комісії чи ні.

Також депутати затвердили програму, що визначає оплату депутатам для забезпечення їх повноважень, виборчих програм та участь у пленарних засіданнях сесії. Для забезпечення цієї програми з місцевого бюджету виділили 54 100 грн. на 2017 рік.

Активісти Громадського контролю обуренні таким рішенням депутатів, вони вважають, що таке рішення суперечить Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». Та нагадують депутатам, що відповідно до згаданого Закону, а саме стаття 8 «Депутатська етика», місцеві депутати не повинні використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях та не приймати будь-яких гонорарів, подарунків, не отримувати винагород безпосередньо чи опосередковано за дії, пов'язані зі здійсненням ним депутатських повноважень - йдеться в коментарі ГКЯ.

Також активісти зазначають, що стаття 32 цього Закону, на який посилалась доповідач проекту рішення Ольга Пучак, визначає, що у разі здійснення депутатських повноважень у робочий час депутату місцевої ради за основним місцем роботи відшкодовуються середній заробіток та інші витрати, пов'язані з депутатською діяльністю, за рахунок коштів місцевого бюджету. Тобто лише у разі, якщо сесія чи комісія проводиться в робочий час, а депутат десь офіційно працює і отримує кошти, сільська рада зобов’язана компенсувати середній заробіток цього дня, а також інші видатки (харчування, канцтовари, тощо). Проїзд в громадському транспорті для депутата безкоштовний стаття 34 цього ж Закону «Про статус депутатів місцевих рад». Однак більшість з депутатів, в тому числі Краковецькі, офіційно не працюють, а як і всі місцеві мешканці їздять до Польщі - переконанні громадські активісти.

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначає, що депутати працюють на сесіях та у постійних комісіях на громадських засадах.
Завдяки своєму географічному положенні за останні три роки Краковецька селищна рада тримала майже 60 млн.грн. Завдячуючи акцизному збору бюджет сільради у 2017 році становить більше як 20 мільйонів гривень. Таке наповнення бюджету стало можливим завдяки заправкам, які знаходяться біля Краковецької митниці. Таким бюджетом в Яворівському районі може похвалитись хіба що Новояворівськ та Яворів.

Варто зазначити, що надходження від акцизу, а це майже 90% Краковецького бюджету, згідно з законодавством має витрачатись на ремонти доріг. Оскільки водії, які купляють паливо на заправці хочуть їздити по хороших дороги – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що нещодавно на святкуванні дня народження Романа Шухевича Краковецька селищна рада витратила 15 тис. грн. із селищного бюджету для гостини в ресторані «Олімп».

Найбільше громадських активістів вразило, що коли на засіданні сесії Краковецької селищної ради від одного депутата прозвучало «я наприклад свій час, труд вкладаю там на ті дороги, а жінка каже шо то за робота», а інший депутат заявив, що він «пільнував» машини зі щебенем щоб вони не пішли «на лєво, а воно мені треба було? Може я свій час використав, а міг поїхати заробити гроші, ви бл*ть….».

На думку активістів, суть діяльності депутата полягає в ухваленні справедливих та ефективних рішень на користь своєї громади. Вся інша діяльність на благо народу, та ще й за власні кошти - це громадська діяльність. Інакше самоврядування в такому стилі докотиться до закупівель нижньої білизни та взуття для місцевих депутатів, бо знову: ,,я сі стратив ходив на вашу сесію''. Виконання будь якої роботи чи програми здійснює не депутат, а виконавчий комітет ради, який має бюджет і працівників на платній основі, а ті ще отримують чималу премію.

 

Прочитано 2699 разів

Медіа

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Reklama Baner