Увійти

ЗареєструватисяП'ятниця, 24 березня 2017 19:27

Ноутбук без української розкладки на клавіатурі - це порушення прав споживачів

Франківський районний суд міста Львова виніс рішення, згідно з яким зобов'язав інтернет-магазин виплатити неустійку Святославу Літинському, який поскаржився на відсутність української розкладки і маркуванні на купленому ним ноутбуці марки HP.

Більше того, в рішенні суду сказано, що відсутність маркування як таке є протизаконним.

Ноутбук HP proBook Gl 450 житель Львова Літинський купив в інтернет-магазині Stylus, однак виявив, що на пристрої немає нанесеної на клавіатуру української розкладки, а також — технічного маркування українською мовою. Тоді Святослав відніс комп'ютер в сервісний центр, де, згідно із законодавством, повинні були виправити неполадки протягом 14 днів. Однак, в сервісі заявили, що неполадок немає і відмовилися наносити маркування.

Після цього Святослав подав в суд на продавця ноутбука, вимагаючи повернути йому неустійку. Суд задовольнив його прохання, визнавши відсутність української розкладки і маркування недоліком і зобов'язавши продавця повернути в загальній сумі 3609,05 грн, що відповідає 1% від вартості за кожен день прострочення виконання законних вимог покупця.

Прецедент примітний тим, що в рішенні суду йдеться: «Так, маркування товару (ноутбука) та енергетичне маркування товару лише недержавною мовою суперечить вимогам нормативно-правових актів, а отже є недоліком.»

Таким чином, суд встановив, що фактично всі ноутбуки, які не мають української розкладки та відповідного маркування, порушують закон.

Поки що далі одиничного випадку справа не пішла, але Святослав обіцяє продовжити розгляд з компаніями аж до заборони імпорту ноутбуків HP і інших марок, що не відповідають нормам законодавства.

Це вже не перший випадок, коли Літинський бореться за українську мову з українськими компаніями. Раніше Святославу вдавалося виграти позови проти Samsung, «Приватбанку» та «Пузатої Хати» у схожих випадках.

Прочитано 3114 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Reklama Baner