Увійти

ЗареєструватисяПонеділок, 04 грудня 2017 19:50

Делегація з Яворівщини вшанували пам’ять Українців замордованих в роки 2-ї світової війни

В межах заходів транскордонного співробітництва представники громадськості з Яворівщини здійснили дводенну поїздку до місць національної пам’яті Українців, що та території Республіки Польща.

Про це повідомляє Яворівська РДА

Делегація, яка складалася з представників ГО «Гостинець», в кількості 22 осіб, відвідали музей Аушвіц-Біркенау в Освенцим, поклали квітів до могили М. Вербицького в Млини, у рамках візиту мали екскурсію старим містом Кракова та зустріч з представником фонду християнської культури «Знак» Грегош Джемель.

Аушвіц-Біркенау— один із найбільших концтаборів, що існував з кінця травня 1940 до кінця 1949 року біля міста Освенцима (Польща). З кінця травня 1940 до січня 1945 використовувався як нацистський концтабір. З січня 1945 до кінця 1949 року використовувався як радянський концтабір.Ворота Біркенау (Аушвіц ІІ) — «ворота смерті». Загалом заручниками концтабору стало понад 14,5 тисяч вихідців із території України. Українці у таборі протестували проти поділу їх не за національною ознакою, а за громадянством (громадяни СРСР, Польщі, Чехословаччини та інш.). Багато з них загинуло від голоду, епідемій, виснажливої праці або були страчені. Значну частину в'язнів-українців складали члени Організації Українських Націоналістів під керівництвом Степана Бандери. Сюди залізницею під постійним наглядом доставлялись люди із усієї окупованої Європи.

Делегація поклала квіти, запалила лампадку, помолилася за душі померлих в нацистському концтаборі.

У рамках поїздки делегація також мала змогу ознайомитися з Краковем та з представником фонду християнської культури «Знак» Грегошем Джемель, з яким обговорили шляхи співпраці з Яворівщиною . Метою діяльності ГО «Гостинець» є розвиток європейської інтеграції та обмін досвідом в мотивації молодих людей працювати на розвиток громадянського суспільства України. Співпраця з польськими колегами має забезпечити в подальшому високий рівень участі на досягнення запланованих результатів, щодо отримання нового досвіду реалізації проектів для роботи з молоддю в Україні. Після цього відбулося знайомство з м Ланьцут .

На кінець подорожі, делегація завітали в село Млини, в якому Михайло Вербицький спочиває вічним сном. В цьому селі Вербицький прожив свої останні п’ятнадцять років, тут написав мелодію пісні, яка стала символом нашої боротьби за незалежність і нині з цією мелодією на устах українці віддають своє життя за наше майбутнє.

У каплиці-пантеоні, де похований отець Михайло Вербицький, Яворівська делегація помолилась, виконали Державний Гімн України, запалили лампадки та поклали квіти .
Поїздка відбулася за підтримки Департаменту внутрішньої та інформаційної політики в межах заходів транскордонного співробітництва.

Прочитано 421 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Reklama Baner