Увійти

ЗареєструватисяПонеділок, 09 липня 2018 12:23

В Польщі відкрили Меморіал пам’яті українців закатованих Армією Крайовою

Делегація із Яворівщини вшанувала пам’ять загиблих українців у с. Сагринь Республіки Польща.

Про це повідомляє Яворівська РДА.

8 липня делегація Яворівського району, яку очолювали перший заступник голови Яворівської районної державної адміністрації Ігор Рак та заступник голови Яворівської районної ради Володимир Мацелюх взяла участь в урочистих заходах з нагоди відкриття Меморіалу пам’яті українців, які загинули від рук польських "селянських батальйонів" та підрозділів Армії Крайової у 1944 році, що пройшли у с. Сагринь, Республіка Польща.

В рамках заходів яворівчани взяли участь поминальній панахиді за жертвами села Сагринь, спільно з Президентом України Петром Порошенком та багаточисельною громадою виконали державний гімн України та вшанували хвилиною мовчання невинно закатованих, а на завершення поклали квіти до Меморіалу.

Нагадуємо, що упродовж двох днів 9 та 10 березня 1944 року в селі Сагринь, що на Холмщині у Польщі, було розстріляно, закатовано, зарізано понад 1000 осіб, в тому числі понад 100 дітей. Це зробили тисячі добре озброєних кінних та піших бойовиків 27 Волинської дивізії польської Армії Крайової та відділів Батальйонів Хлопських під командуванням Станіслава Басая (псевдо "Рись").

Прочитано 635 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Reklama Baner