Увійти

ЗареєструватисяВівторок, 17 липня 2018 18:30

У Львівській ОДА під час наради обговорили створення Немирівської ОТГ

17 липня, перший заступник голови Львівської ОДА зустрівся із ініціативною групою селище Немирів Яворівського району, щодо створення Немирівської ОТГ.

Про це повідомляють кореспонденти Yavir.net

Представники громадськості та бізнесу смт. Немирів зазначили, що незважаючи на те, що на громадських обговореннях громада одноголосно виявила бажання створити ОТГ, селищний голова Немирова та депутатський корпус не розглядають це питання на сесії та свідомо блокують створенні об’єднаної громади. Тому ініціативна група смт. Немирів просили керівників Львівської ОДА допомогти Немирову та суміжним громадам об’єднатись в ОТГ оскільки на місцеву та районну владу надіятись марно.

Відтак, під час зустрічі Ростислав Замлинський запропонував провести декілька інформаційних роз’яснювальних зустрічей із сільським головою, депутатами та громадськими активістами, а також із залученням районних та обласних депутатів щодо створення Немирівської об’єднаної територіальної громади. Перший заступник голови Львівської ОДА також пообіцяв особисто прийняти участь у таких міроприємствах із залученням профільних фахівців Львівської ОДА.

Нагадаємо, що створення ОТГ – це добровільна ініціатива як мешканців, так і місцевої влади. На теренах Яворівського району, відповідно до перспективного плану спроможних територіальних громад Львівщини, який у жовтні 2016 року схвалила Львівська обласна рада та затвердив Кабінет міністрів України, передбачено п'ять об’єднаних громад, однак ще жодної громади не було створено. Здебільшого такі об’єднання блокують голови місцевих рад.

Наразі у Львівській області вже створено 35 ОТГ, з них – 15 сформувалися у 2015 році, 7 у 2016 році, та 13 ОТГ у 2017 році.

Процедура передбачає формування ОТГ на принципах добровільності. Але принцип добровільності передбачає, що на рівні ОТГ потрібно пройти певні процедурні кроки – громадські слухання, прийняття рішення на рівні тої чи іншої сільської чи міської ради, обговорення, формування робочих груп та інше. До завершального етапу фактично є три кроки: звернення до обласної адміністрації про отримання висновку про формування ОТГ на законних принципах, після отримання висновку це прийняття остаточного рішення про формування ОТГ, і з цього моменту, вже після прийняття рішення всіма органами місцевого самоврядування, які будуть формувати ОТГ, вважається що ОТГ вже сформована.

Прочитано 1929 разів

Медіа

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Reklama Baner