Увійти

ЗареєструватисяП'ятниця, 07 квітня 2017 18:14

Терновиця передає "естафету" Віжомлю

Вчора 6-го квітня відбулась зустріч голови Львівської ОДА – Олега Синютки з головами Віжомлянської та Мужиловицької сільських рад - Оксаною Драбчук та Володимиром Карпою, а також були присутні голова Яворівської РДА - Орест Хлян та заступник голови Яворівської районної ради – Іван Карпа.

Мета такої зустрічі було обговорення пропозиції колишнього керівника ГХП "Сірка" – Каземира Прислідського, про влаштування полігону ТПВ (сміттєзвалище) на території Віжомлянської сільської ради.

Мова йде про Віжомлянське озеро, яке на думку Прислідського можна "спустити", адже там колись за радянських часів було так зване «хвостосховище» ГХП "Сірка" де проводилась очистка, та розмістити полігон ТПВ. Прислідський з власного досвіду зробив свій звіт та визначив, що на дні озера утворились поклади глини, які унеможливлять попадання ТПВ в грунт, а в яму яка утвориться після спуску води можна буде засипати сміттям ще 60- 70 років.

Губернатора Львівщини цікавила думка місцевих мешканців, на що гості з Яворівщини від імені громади заявили що громада проти.

Іван Карпа запропонував розглянути будівництво сміттєпереробного комплексу на території діючого Новояворівського полігону ТПВ, на що Олег Синютка відповів, що на цей проект немає коштів.

Також відомо, що напередоні Олег Синютка особисто їздив на Яворівщину до цього озера, весь цей час його супроводжував міський голова НЯ Василь Муравель разом з пенсіонером Каземиром Прислідським.

Як результат після таких зустрічей громада села Віжомля вже сьогодні провела громадські слухання та одноголосно висловилась категорично «ПРОТИ» осушення водойми та розміщеня там полігону ТПВ, а вже з понеділка скликаються позачергові сесії Вожомлянської, Мужиловицької та Прилбичівської сільських рад стосовно даного питання.

Варто зазначити, що саме від цього озера бере початок річка Віжомля, яка впадає в р.Шкло, а та в свою чергу впадає в р.Сян, яка протікає по території Польщі.

Прочитано 1351 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Reklama Baner