Увійти

ЗареєструватисяНеділя, 09 липня 2017 17:43

Під час виступу перед пам'ятником Шухевича помер голова братства ОУН – УПА

Сьогодні, 9 липня, у селищі Краковець Яворівського райнону, помер голова Яворівського братства ОУН – УПА - Петро Вушко.

Про це повідомляють кореспонденти Yavir.Net

В ході проведеня урочистостей з нагоди відзначення 110-ї річниці від дня народження Головнокомандувача Української Повстанської Армії генерал – хорунжого, Героя України Романа Шухевича. Під час патріотичної промови біля пам'ятника Роману Шухевичу, перед численною громадою, втратив свідомість та знепритомнів голова Яворівського районного братства ОУН – УПА. Після намагання сільських медиків повернути його до життя, під молитви о.Тараса, неприходячи до тями, на 91-му році життя перестало битись серце - Петра Івановича Вушка.

Медики, швидкої медичної допомоги, які приїхали через 24 хвилин на УАЗику з Яворова, лише констатували смерть.

Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким Петра Івановича.

Петро Вушко народився 18 червня 1926 року в с. Кобильниця Волоська колишнього Яворівського повіту, тепер Польща. Виховувався в патріотичній сімї. Під час німецької окупації Петро Вушко навчався в українській державній торгівельній школі в Яворові. А в 1944 році став членом ОУН під псевдонімом «Орлик». Після жорстокого слідства Петро Вушко був засуджений військовим трибуналом до смертної кари, яку замінили на 25 років концлагерів і 5 років позбавлення громадянських прав.

Очолюв Яворівське районне братство ОУН – УПА, яворівську районну спілку політв’язнів, член ради обласного відділення ветеранів, член комісії з питань поновлення прав реабілітованих Яворівської районної ради, брав активну участь у всіх патріотичних заходах.

Як говорили присутні на святкуванні люди: "Головнокомандувача Української Повстанської Армії - Роман Шухевич покликав свого побратима до себе на небеса".

Вічна пам'ять справжньому українському Патріоту!

Прочитано 22043 разів

Медіа

5

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Reklama Baner