Увійти

Зареєструватися



Середа, 22 березня 2017 18:37

На Львівщині з'явиться "розумні" світлофори

Сучасну систему безпеки обіцяють облаштувати на дорогах Львівщини вже до кінця року.

Водій перевищує швидкість? Світлофор це бачить і автоматично перемикається на червоне світло. Скажете, фантастика? Ні. Такі світлофори називають "розумними", і встановлять їх на дорогах державного значення, що пролягають територією нашої області.

"Що таке "розумний" світлофор? Це відповідне програмне забезпечення, під'єднане до камер відеоспостереження, -- розповідає Роман Кокотайло, керівник департаменту дорожнього господарства облдержадміністрації. -- Такі камери буде встановлено за кілометр-півтора від світлофора. Якщо автівка рухається із перевищенням швидкості, камери фіксують це і моментально передають сигнал світлофору. А він автоматично перемикається на червоне світло. Отож водій змушений зупинитися".

А якщо ж водій не зупинився і проїхав на червоне світло, камера це зафіксує і передасть дані в поліцію. Точний перелік місць, де буде встановлено такі системи контролю дорожнього руху, обіцяють оприлюднити за місяць-два. Відомо, що загалом на дорогах області планують встановити 34 "розумні" світлофори.

Таке стало можливим завдяки гранту Євросоюзу, наданого Міністерству інфраструктури. Львівщині з цього гранту виділять 17,5 мільйона гривень. Ще 2 мільйони гривень уже виділили з обласного бюджету (такі умови угоди). Тож загалом проект коштуватиме 19,5 мільйона гривень.

Прочитано 1038 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Reklama Baner