Увійти

ЗареєструватисяЧетвер, 27 квітня 2017 17:29

Стартує проект "Виклик туберкульозу"

Сьогодні, 27 квітня, в Департаменті охорони здоров’я відбулася презентація Проекту Challenge TB («Виклик туберкульозу»).

Про це інформує прес-служба Департаменту охорони здоров`я ЛОДА.

Проект працює в Україні з метою подолання епідемії туберкульозу та розпочинає свою діяльність у Львівській області. Він здійснюється міжнародною організацією PATH, у співпраці з Королівською спілкою з контролю ТБ Нідерландів (KNCV), за підтримки Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID), та наразі успішно працює в областях України, де зареєстровано найвищий тягар мультирезистентного туберкульозу (МРТБ). 
«За минулий (2016) рік у Львівській області було виявлено 1500 нових випадків туберкульозу, з них - 350 випадків захворювання на мультирезистентний туберкульоз ( в 2015 р. – 450) та у 164 осіб виявлено ТБ/ВІЛ коінфекцію. Станом на квітень 2017 року у Львівській області на обліку перебуває 3000 пацієнтів з активним туберкульозом, з них - 800 осіб хворіють на МРТБ», - наголошує Любомир Рак, директор «Центру Легеневого Здоров’я», головний позаштатний спеціаліст департаменту з фтизіатрії. 
“Challenge TB” працюватиме в області у партнерстві з “Центром Легеневого здоров’я”, системою первинної допомоги та неурядовими організаціями за підтримки Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. «Основні зусилля спеціалісти Проекту спрямовуватимуть на покращення якості лікування мультирезистентного туберкульозу в області. Також планується збільшити доступність для пацієнтів ТБ-сервісів, рекомендованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я, зокрема, ДОТ-кабінетів, що передбачають лікування пацієнтів під безпосереднім наглядом. “Challenge TB” працюватиме для збільшення ефективності заходів з інфекційного контролю у медичних установах та надаватиме рекомендації медичним працівникам у веденні випадків мультирезистентного туберкульозу», - відзначає старший технічний Радник USAID з питань туберкульозу Еріка Вайтек. 
Спеціалісти проекту також допомагатимуть покращувати методи виявлення нових випадків туберкульозу, впроваджуючи нові технології для швидшої та якіснішої діагностики хвороби. В рамках “Challenge TB”, PATH здійснюватиме закупівлі лабораторного обладнання та витратних матеріалів для фтизіатричних закладів Львівської області та забезпечуватиме їхнє технічне обслуговування, про що розповіла голова представництва PATH в Україні Катерина Гамазіна 

Прочитано 782 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Reklama Baner